strona główna usługi detektywistyczne wywiad gospodarczy porady prawne

Infobrokering

Kto to jest infobroker?


Broker informacji
, (także z ang. information broker, knowledge broker, cyberian, freelance librarian, researcher, data dealer) - profesja związana ze zleconym wyszukiwaniem i udostępnianiem informacji.

Profesja ta jak i jej nazwa są nowością w Polsce, dlatego trudno sformułować pełną słownikową definicję. Większość z nielicznych infobrokerów w naszym kraju, prezentujących swoją ofertę na stronach www, opiera się na wyjaśnieniu przedstawionym przez organizację skupiającą brokerów informacji z całego świata: Association of Independent Information Professionals (AIIP). Zwykle jest ona rozszerzona o kilka dodatkowych informacji.

Broker informacji to osoba, która za opłatą wyszukuje i udostępnia informacje. Jego zadaniem jest wyszukiwanie (nie tylko w Internecie) najistotniejszych informacji według ściśle określonego kryterium. Broker pomaga także w zdobywaniu i ocenie informacji. Infobroker jest pośrednikiem między zasobami informacji, a ludźmi i instytucjami, którzy ich potrzebują. Służy pomocą w fachowym wyszukiwaniu informacji, wzbogaconym o analizę i opracowanie.

Stąd podstawowe zadania brokera informacji, to:

 • pozyskiwanie informacji,
 • organizowanie informacji,
 • szkolenia w zakresie poszukiwania i organizowania informacji.

Podstawowymi atutami brokera informacji są metody opracowania i stosowania strategii wyszukiwawczych, trafność doboru źródeł informacji i umiejętność oceny tych źródeł oraz wiedza dotycząca miejsc, gdzie informację można znaleźć.

Infobroker musi gwarantować, że udzielona przez niego informacja jest nie tylko relewantna do zapytania, ale także wysokiej jakości - udzielając informacji niejako ją akredytuje, firmuje swoim nazwiskiem, na zasadzie podobnej jak notariusz czy autor książki, względnie jak broker giełdowy. Ma to o tyle istotne znaczenie, że na podstawie dostarczonych przez brokera informacji nierzadko podejmowane są kluczowe decyzje, stąd dostarczenie informacji z jakichś powodów niewłaściwej, naraża klienta na straty, również finansowe.

Jakie zadania jesteśmy w stanie dla Ciebie wykonać?

Wyszukiwanie informacji potrzebnej w codziennej pracy firmy jest naszą specjalnością.  Jest to, to co Państwu zajmuje najwięcej cennego czasu odciągając od właściwej pracy.

 • Skąd wziąć samoprzylepne rączki do tetrapaków?
 • Który serwis wymieni klawiaturę do laptopa na poczekaniu?
 • Gdzie kupić magnezyt konfekcjonowany?
 • Kto produkuje najazdy ekspozycyjne do samochodów?
Wyszukiwanie informacji realizowane przez naszą firmę obejmuje także:
 • Porównywanie cen,
 • Tworzenie baz danych potencjalnych klientów, konkurencji itp.,
 • Analizy i raporty rynkowe, branżowe, tematyczne
 • Monitorowanie prasy, Internetu, serwisów internetowych i ogłoszeniowych
 • Monitoring działań konkurencji
 • Wyszukiwanie informacji naukowej
 • Wyszukiwanie informacji o firmach i produktach
 • Wyszukiwanie informacji patentowej i o znakach towarowych
 • Zlecenia nietypowe - jesteśmy otwarci na Państwa Potrzeby.

W jaki sposób realizowane jest zamówienie?

1. Analiza problemu oraz przygotowanie szczegółowego kosztorysu dla potencjalnego klienta.
2. Badanie problemu, analiza zebranych informacji.
3. Stworzenie szczegółowego sprawozdania na podstawie zebranych informacji.
4. Odpowiednie przygotowanie i analiza raportu dla klienta.
5. Prezentacja zebranych informacji.
6. Szczegółowa ocena badanego problemu.

 

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat każdej z usług skontaktuj się z biurem. Odpowiemy na każde Twoje pytanie.

analizy detektywistyczne,analizy rynku,badanie rynku,detektyw,dolnoslaskie,dolnośląskie,dowody zbrodni,ekspertyzy kryminalistyczne,enigma,enigmarosiak,enigma-rosiak,gospodarczy,infobrokering,infobrokerstwo,konsultacje prawne,licencja,ludowa,marek,pisma procesowe,podsłuchy,porady detektywa,porady prawne,poszukiwanie,prawo,raporty,rosiak,rosiak-enigma,uslugi,usługi detektywistyczne,utracone mienie,wałbrzych,walbrzych,wywiad gospodarczy,Analizy Detektywistyczne,Analizy rynku,Badanie rynku,Detektyw,Dolnoslaskie,Dolnośląskie,Dowody zbrodni,Ekspertyzy Kryminalistyczne,Enigma,Enigmarosiak,Enigma-rosiak,Gospodarczy,Infobrokering,Infobrokerstwo,Konsultacje prawne,Licencja,Ludowa,Marek,Pisma procesowe,Podsłuchy,Porady detektywa,Porady prawne,Poszukiwanie,Prawo,Raporty,Rosiak,Rosiak-enigma,Uslugi,Usługi Detektywistyczne,Utracone mienie,Wałbrzych,Walbrzych,Wywiad gospodarczy,ANALIZY DETEKTYWISTYCZNE,ANALIZY RYNKU,BADANIE RYNKU,DETEKTYW,DOLNOSLASKIE,DOLNOŚLĄSKIE,DOWODY ZBRODNI,EKSPERTYZY KRYMINALISTYCZNE,ENIGMA,ENIGMAROSIAK,ENIGMA-ROSIAK,GOSPODARCZY,INFOBROKERING,INFOBROKERSTWO,KONSULTACJE PRAWNE,LICENCJA,LUDOWA,MAREK,PISMA PROCESOWE,PODSŁUCHY,PORADY DETEKTYWA,PORADY PRAWNE,POSZUKIWANIE,RAPORTY,ROSIAK,ROSIAK-ENIGMA,USŁUGI,USŁUGI DETEKTYWISTYCZNE,UTRACONE MIENIE,WAŁBRZYCH,WALBRZYCH,WYWIAD GOSPODARCZY home e-mail